powrót

Instruktorzy

Iwona Ciok

 I vice mistrzyni Polski par zawodowych w tańcach standardowych w klasie międzynarodowej ( kluby tańca: Varsovia, Rytm, Stodoła, trenerzy –Henryk Piasecki, Mariola Felska, Krzysztof Wasilewski, Karolina Felska, Robert Grover, Kenny i Marion Welsh, Janet i Richard Gleave).

Absolwentka Politechniki Warszawskiej (Instytut Poligrafii – inżynier chemik)- 1985 r.
Nauczycielka ( kontynuuje tradycje rodzinne) -Warszawski Ośrodek Kultury, Technikum Poligraficzne.

Razem z mężem Włodzimierzem- partnerem tanecznym założyła w 1990 r. własną szkołę tańca – SWING, wychowując wiele par tanecznych, głównie dziecięcych i młodzieżowych (osiągnięcia par - mistrzowie i Vice Mistrzowie Polski, dziecięce zespoły taneczne to laureaci przeglądów dzielnicowych).
Instruktorka tańca sportowego, sędzia tańca towarzyskiego, członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.
Inicjatorka tańca na wózkach w Polsce, założycielka i prezes pierwszego klubu - Stowarzyszenia Swing-Duet - zał. 1996r. (osiągnięcia par - mistrzowie Europy, Świata od 2000 roku).

Uczestniczy w pracach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (Komisja Tańca na Wózkach –IPC-WDSC– member at large).

W 2002 roku ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie Organizacji i Zarządzania w Kulturze Fizycznej przy Wydziale Wychowania Fizycznego  AWF w Warszawie. Organizatorka wielu turniejów tańca na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym (Mistrzostwa Świata w Tańcu na Wózkach 2002).

Dzieci: Michał 1991, Wojtek 1998, Zuzanna 2002. Hobby: kawa i ciepłe krajeSmile

 


Włodzimierz Ciok

II vice mistrz Polski par zawodowych w tańcach standardowych w klasie międzynarodowej (klub tańca Stodoła, trenerzy- Józef Suchowiak, Henryk Piasecki, Mariola Felska, Krzysztof Wasilewski, Karolina Felska, Robert Grover,  Kenny i Marion Welsh, Janet i Richard Gleave).

Założyciel i główny trener Centrum Tańca SWING, nauczyciel wielu mistrzowskich par młodzieżowych.
Instruktor tańca sportowego, członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.

Sędzia międzynarodowy, od 1995 r. członek Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (modern ballroom dancing licentiate).
Trener kadry Polski, choreograf i twórca największych sukcesów par na wózkach – zdobycie mistrzostwa świata i Europy w latach 2000-2007.

Nagrody Ministra Edukacji za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w sporcie w latach 1999-2007.

Dzieci: Michał 1991, Wojtek 1998, Zuzanna 2002. Hobby: piwoWink

 


Dorota Janowska

 Instruktor tańca, 3-krotna mistrzyni świata w tańcu na wózkach.

Muzykę i ruch pokochała już od najmłodszych lat. Naukę tańca rozpoczęła dzięki koleżance ze szkolnej ławki w wieku 8 lat.

Jej pierwszymi i obecnymi trenerami są państwo Iwona i Włodzimierz Ciok - zawodowi trenerzy i sędziowie.

Przez wiele lat szkoliła się także u najlepszych trenerów w Polsce: Lecha i Anny Romankiewicz, Wojciecha i Barbary Przemienieckich.

Dorota jest absolwentką studiów licencjackich na wydziale pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Posiada 5 letnie doświadczenie instruktorskie.

Obecnie jest również członkiem Kadry Narodowej w tańcu na wózkach. Wraz ze swoim niepełnosprawnym partnerem zdobyła 3-krotnie Mistrzostwo Świata, 2 krotnie Mistrzostwo Europy, 6-krotnie Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie.

Wraz z Piotrem mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na wielu turniejach na całym świecie m.in.: w Vancouver., Montrealu, Hongkongu, Singapurze, Tokio, na Florydzie.

Dorota pragnie zaszczepić w innych miłość do tańca, a nauczanie innych sprawia jej ogromną radość i satysfakcję.

 


Katarzyna Waszkiewicz

 Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia na Wydziale Rytmiki i posiada tytuł zawodowego muzyka.

Obecnie kształci się dalej w tym kierunku w Akademii Muzycznej w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej.

Stale rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w zagranicznych i ogólnopolskich warsztatach (m.in. 34. Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Instytucie Jaques-Dalcroze’a w Genewie, VIII Ogólnopolskie Warsztaty Rytmiczne w Pile).

 

 

 


Artur Bajll

 Na zajęcia tańca towarzyskiego zapisał się ,,bo babcia mu kazała''.

Dzisiaj jest to jedna z największych jego pasji. Od lat związany jest z klubem tańca ,,Swing'', również sentymentalnie. Lubi uczyć innych, jak mają tanczyć, jednak często powtarza, że najważniejsze jest ciągłe poszerzanie swoich umiejętności.

Jest absolwentem Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, gdzie się szkolił w zakresie tańca jazzowego.

Od lat uczęszcza na lekcje tańca klasycznego. Był uczestnikiem III i IV Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego. Jako tancerz tańca towarzyskiego posiada klasę taneczną ,,A''.

Od roku związany z Kieleckim Teatrem Tańca, gdzie tańczył partie solowe m.in w spektaklu Jazz Dance Back and Forth w choreografii Bill'a Goodsona, Tajemnice Wirtualnego Świata w choreografii Elżbiety Szlufik - Pańtak oraz Grzegorza Pańtaka.

Oprócz tańca ma wiele innych zainteresowań. Jest studentem informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej. Interesuje się dalekim wschodem, a zwłaszcza jogą.

Uwielbia częste zmiany samochodów, a także książki Gombrowicza.

 


Monika Wanda Zawadzka 
ur. 4 maja 1981 w Warszawie
1989-1990 taniec nowoczesny 
Od 1990 - taniec towarzyski w klubie SWING 
Trenerzy prowadzący – Iwona i Włodzimierz Ciok 
Inni trenerzy – Lech Romankiewicz (standard), Kenny i Marion Welsh (standard), Wojciech 
Przemieniecki (łacina), Katarzyna Jechna (łacina), Marek Egurolla (łacina), Joanna Szokalska 
(łacina), Iwona Szymańska-Pavlović i Arkadiusz Pavlović (łacina), Maria Zajdler (balet) 
Od 1999 roku – taniec towarzyski (łacina) z osobą niepełnosprawną w klubie SWING-DUET 
Osiągnięcia – Mistrzostwo Warszawy, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Mistrzostwo 
Europy, Puchar Świata, Mistrzostwo Świata. 
Od 2006 – prowadzi zajęcia z tańców latynoamerykańskich dla pań i tańca towarzyskiego dla 
par oraz dzieci. 
Aktualnie doktorantka na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 
w Warszawie. 
Zainteresowania – teologia apofatyczna, ogrodnictwo. 

Monika Wanda Zawadzka 

 Ur. 4 maja 1981 w Warszawie.

1989-1990 taniec nowoczesny Od 1990 - taniec towarzyski w klubie SWING.

Trenerzy prowadzący – Iwona i Włodzimierz Ciok.

Inni trenerzy – Lech Romankiewicz (standard), Kenny i Marion Welsh (standard), Wojciech Przemieniecki (łacina), Katarzyna Jechna (łacina), Marek Egurolla (łacina), Joanna Szokalska (łacina), Iwona Szymańska-Pavlović i Arkadiusz Pavlović (łacina), Maria Zajdler (balet) Od 1999 roku – taniec towarzyski (łacina) z osobą niepełnosprawną w klubie SWING-DUET.

Osiągnięcia – Mistrzostwo Warszawy, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Mistrzostwo Europy, Puchar Świata, Mistrzostwo Świata

Od 2006 – prowadzi zajęcia z tańców latynoamerykańskich dla pań i tańca towarzyskiego dla par oraz dzieci. Aktualnie doktorantka na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zainteresowania – teologia apofatyczna, ogrodnictwo. 

 


Patrycja Lejnert

 Taniec jest jej pasją od 10 lat. Pierwsze kroki stawiała w swoim rodzinnym mieście – Sokołowie Podlaskim, gdzie rozwinęła w sobie chęć rozwoju oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Studiuje dziennikarstwo i komunikacje społeczną. Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny ze specjalnością tańca jazzowego. Prowadzi zajęcia z hip hopu oraz house`u.

Od lat szkoli się u najlepszych instruktorów na świecie. Uczęszczała na zajęcia do amerykańskiej szkoły tanecznej w Los Angeles, gdzie szkoliła się pod okiem najlepszych choreografów.  

Od lutego 2010 jest tancerką warszawskiej ekipy UNIQUE, co roku tańczy i współorganizuje Hip Hop Groove Festival w Teatrze na Woli, gdzie zobaczyć można pokazy najlepszych grup tanecznych. 

Uważa, że nie ma tancerzy doskonałych, są tylko tacy, którzy powinni ciągle pracować nad sobą i wierzyć, że rozwój nie kończy się nigdy.